Ünlü Arama Kutusu - Ünlüler Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşeyi Buradan Arayabilirsiniz

Trabzonlu Ünlü Yazarlar ve Şairler - Trabzon'lu Ünlü Ressamlar

Trabzon'un yetiştirdiği Edebiyatçılar. Trabzon'da doğan tanınmış Öykü yazarları, Heykeltraşlar ve Çevirmenler.

YAZAR-ŞAİR Hüseyin Alemdar, Araklı doğumlu şair. senaryo yazarı ve film yapımcısı. Kit. baz: Aşk ve Prelüdler, Hüzün Kitabı, Gecede Gülümseme.
Mehmet Kuvvet, Akçaabat Derecikte doğdu. (1962). Es.bz: Çakmak Ateşi(şiir), Somas’tan Ay Işığına(öykü), Taka Gazetesi’nde Şiir Takası köşesi editörlüğü.
Nazan Bekiroğlu, Yazar. Türk Dili ve Edebiyatı profesörü. Romanlar, hikayeler ve incelemeler. Kit baz: İsimle Ateş Arasında, Nun Masalları, Cümle Kapısı,Nihat Genç, Trabzon Ticaret Lisesi mezunu. Leman ve Aksam'da da yazdı. (1956). Kit.baz: Kompile Hikayeler, Edebiyat Dersleri, Nöbetçi Yazılar.Oktay Rıfat, Şair ve oyun yazarı. Garip Akımı'nın kurucularından. Es.bz: Bir Cıgara İçimi, Dilsiz ve Çıplak, Karga ile Tilki, Çobanıl Şiirler.Sabahattin Eyüboğlu, Akçaabat'lıdır. Birçok Fransızca kitap çevirdi. Melih Cevdet Anday, Orhan Veli Kanık ve Nurullah Ataç ile birlikte Tercüme dergisini çıkardı.

Türk Büyükelçiliklerindeki . Hangi Türk Konsolosluğunda Personele İhtiyaç Var? Konsoloslukların İş İlanları için Tıklayın İş İlanları için Tıklayın

Sunay Akın, Şiirleri var, televizyoncu. İstanbul Oyuncak Müzesi'ni açan kişi. Kit.bz: Kırılan Canlar, Tuncay Terzihanesi, Onlar Hep Oradaydı.Tayfun Pirselimoğlu, romanları var, unluinsanlar.blogspot.com Aynı zamanda senarist ve film yönetmeni. Kit.Baz: Şehrin Kuleleri,
Umay Umay (Umay Gedikoğlu), Aynı zamanda şarkıcı. Kit.bz: Orospu Kırmızı, Sokaklar Uyudu Artık Öpüşebiliriz,

Naciye Saraç'dan Haberin Var Mı Türküsü

RESSAMLAR
Cemal Akyıldız, Of'lu ressam. Resimlerinde genellikle tarihi temaları işler. (1933)
Necmettin Özlü, Akçaabat'ta doğdu. Ressam. Ilk sergisini 1985 yılında açtı. Cezayir Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde akademisyenlik yaptı. (1950)
Şenol Yorozlu, ayni zamana karikatürist (Akbaba, Pardon, Ustura ve Gırgır). Ödl.bz: Ankara Sanat Kurumu Yılım Sanatçısı, İtalya Vercelli Uluslar arası Karikötür Yarışması'nda Altın Madalya.
Bunlara da Bak


Atatürk'ün Eşi Nereli?
Ünlü Arama Kutusu - Türk ve Yabancı Ünlüler Hakkında Herşey Burada