Ünlü Arama Kutusu - Ünlüler Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşeyi Buradan Arayabilirsiniz

Suriye'li Ünlü Sinema Oyuncuları - Suriyeli Tanınmış Oyuncular - Suriye'li Tiyatrocular - Suriye'nin Televizyon Starları

Suriye'nin yetiştirdiği peyaz perde ve sahne yıldızları.

Muna Wassef, Şam doğumlu, Arap Dünyası'nın en cok kazanan sinema sanattcılarındandir. Efsane bir isimdir. Birlesmis Millet Baris Elcisi'dir. Flm.bz: Speaking Border, Seraa Ala El Remal, People of Love, Jawaher, Bukra Ahla, (1 Şubat 1942)

Yasser Azmeh, Arap televizyonlarının en uzun süreli ve en çok izlenen komedi dizisi Maraya'nın (Aynalar) başrol oyuncusu.

Hasan Mesut (Ghassan Massoud), hem yapımcı hem de oyuncudur. Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven) filmde Müslüman orduların kumandanı Selahattin Eyyubi'yi oynadı. unluinsanlar.com Ayrıca, Kurtlar Vadisi Irak ve Karayip Korsanlarında'da onemli roller aldı. (1958)

Duraid Lahham, Suriye'nin en meşhur aktörü ve en büyük film yıldızı. Film.Bz: Al-Sadeeqan, Al-Maziqoun, Samak Bala Hasak. Sam, 1934.

Ferit El Atraş, Hem sinema hem de müzik dünyasının efsane isimlerdendir. Genelde Mısırlı olarak bilinir. Fi.bz: Maleesh Gheirak, Ahdil Hawa, Zaman Ya Hob. Suwayda 1915 - 1974

Jerry Seinfeld, ABD'li Komedyen. Anne tarafı Suriye'den.

Hasan Mesut (Selahattin Eyyubi)

Bunlara da Bak


Atatürk'ün Eşi Nereli?
Ünlü Arama Kutusu - Türk ve Yabancı Ünlüler Hakkında Herşey Burada